Rodiče z bohumínského Slůněte věnovali vánoční dárečky dětem z dětského domova ve Slezské Ostravě

BOHUMÍN / SLEZSKÁ OSTRAVA - Maminky a tatínkové z bohumínského rodinného centra Slůně udělali radost dětem z Dětského domova na Bukovanského ulici ve Slezské Ostravě. Také v letošním roce se ve Slůněti rozhodli vytvořit dětem krásnější Vánoce a nakoupili jim drobné dárečky. Nápad již čtvrtým rokem provází myšlenka „Stromečku splněných přání“.

Zástupci Slůněte dětem dárečky předali v předstihu v pondělí 14. prosince. Na tvářích žádného z obdarovaných nechyběl úsměv. „Maminky i tatínkové se k naší myšlence každoročně připojují spontánně.Letos se takto podařilo pořídit dárečky pro všech 24 dětí v dětském domově v hodnotě 6 tisíc korun, “ uvedla vedoucí rodinného centra Slůně Vilma Valentová a dodala: Ráda bych touto cestou poděkovala všem našim maminkám a tatínkům ze Slůňátka, kteří myšlenku podpořili. Moc si toho vážím, zvlášť v dnešní nelehké době.“

Rodiče z rodinného centra Slůně se stali „vánočními patrony“ dětí z Dětského domova na Bukovanského ulici ve Slezské Ostravě poprvé v roce 2006. Od té doby se sem pravidelně před Vánocemi vracejí a například v loňském roce pak děti na oplátku navštívily je v rodinném centru v Bohumíně.

Prosinec 2009 Rodinky ze Slůněte se mohly na chvíli stát „Ježíšky“ a věnovat dárečky dětem z Dětského domova v Ostravě a tímto splnit jejich vánoční přání. Do akce s kouzelným názvem „Stromeček splněných přání“ se zapojilo 19 rodinek.Všem , kteří věnovali čas v dnešní uspěchané době na zakoupení dárečků , chci touto cestou moc poděkovat a zároveň se chci s vámi podělit o ty překrásné pocity, které jsem prožila u předávání dárečků dětem přímo v domově.

Rodiče ze Slůněte splnili přáni dětem i následující léta 2010, 2011.

Moc všem děkuji.

Vilma Valentová